BD Mechaniky od Samsung, Benq a LG budou v srpnu

  • 5.7.2006
  • Jirka Pech

Samsung SH-B022AGiganti typu Sony, Panasonic a Philips představili světu své první Blu-ray Disc mechaniky pro trh USA a Kanady relativně nedávno a prodávají je tam v maloobchodních cenách těsně pod tisíc dolarů za kus. Pro Evropana prakticky nezajímavá informace.

LG GBW-H10NAgresivní asijští tygři Samsung, LG a BenQ, kteří v posledním roce utrácejí obří sumy za marketing v evropském regionu (Samsung tuto trojici jednoznačně vede) se příliš netají svými plány začít prodávat Blu-ray Disc mechaniky v Evropě již v srpnu a momentálně jim jde jen o to, aby byli první. Skoro to vypadá, jako kdyby pro ně ani single-layer Blu-ray Disc (25GB) nebyla výzva, protože všichni tři se chystají dodávat hned od začátku dual-layer Blu-ray Disc mechaniky, schopné zapsat až 50GB.

Samsung SH-B026AV tomto závodě má prvenství smysl pouze marketingový, pro spotřebitele bude podstatné, že je produkt konečně k dispozici v dostatečné kvalitě a množství. Nebude tak příliš záležet na tom, zda to bude BenQ BW1000, LG GBW-H10N nebo Samsung SH-B022A (resp. velmi vydařená externí SH-B026A). Důležité je, že jsou k dispozici prázdné Blu-ray disky a s kteroukoli Blu-ray Disc mechanikou odpadne šílená diskotéka při zálohování větších objemů dat.

BenQ BW1000 TrioWriterVšechny zmíněné vypalovačky budou podporovat CD/DVD/BD a hovoří se zatím o cenách 500 až 799 Euro. Musím říct, že mám velmi rád kvalitu renomovaných značek, ale pokud nejsou schopné dodávat produkty, které potřebujeme, nebudu se asi bát sáhnout po tygřích mechanikách.

Přidejte komentář
Hledat
High Defintion & Blu-ray

Kategorie

Archiv