TDK Blu-ray disk s kapacitou 200 GB

  • 6.9.2006
  • Lenka Dohnalová

Člen představenstva Blu-ray Disc Association, společnost TDK, jeden z hlavních tahounů ve vývoji formátu Blu-ray Disc, představila na veletrhu IFA prototyp média Blu-ray s dosud nevídanou kapacitou 200 GB.

Illustration (TDK)Společnost TDK překonala při vývoji disků technologie Blu-ray další významný mezník dosažením průlomové kapacity 200 GB. Tímto nově vyvinutým zapisovatelným diskem zdvojnásobila kapacitu oproti předchozímu prototypu TDK disku s kapacitou 100 GB. Jeden jediný 200 GB disk TDK se šesti záznamovými vrstvami poskytne prostor pro neuvěřitelných 18 hodin záznamu v kvalitě vysokého rozlišení.

První z disků formátu Blu-ray poskytují kapacitu 25 GB (jednovrstvá média) nebo 50 GB (dvouvrstvá média). Nicméně, nejnovější pokrok umožnil navýšení až na 33,3 GB v každé ze záznamových vrstev. Stejně jako 100 GB disk má i novinka s kapacitou 200 GB záznamové vrstvy pouze na jedné straně média.

Vicepresident divize vývoje a výzkumu společnosti TDK Bruce Youmans informoval, že původně velmi ambiciózní plán vývoje TDK v oblasti Blu-ray Disc se nyní stal skutečností. Tento průlomový pokrok jen dokazuje trvalou hodnotu formátu Blu-ray jako jednu z předností oproti konkurenčním technologiím. Společnost TDK byla první, kdo představil prototyp zapisovatelného média Blu-ray s kapacitou 100 GB a nyní, dosažením kapacity 200 GB, jen potvrzuje pozici skutečného průkopníka na poli optických médií.

TDK určuje směr vývoje médií formátu Blu-ray Disc

Nepřetržitým výzkumem a vývojem společnost TDK objevuje nebývalé možnosti nové generace optických disků. Klíčovou roli ve vývoji média Blu-ray umožňujícího uložení 200 GB dat hraje pokrokové využití špičkových materiálů. Prototyp disku Blu-ray 100 GB potřeboval k dosažení své kapacity čtyři záznamové vrstvy. Pro vývoj 200 GB disku společnost TDK posunula fyzickou hranici kapacity jedné záznamové vrstvy médií Blu-ray až na hodnotu 33,3 GB. To umožnilo dosažení kapacity 200 GB při použití pouhých šesti vrstev.

Vývoj TDK odhaluje nové možnosti formátu Blu-ray Disc


Technologie společnosti TDK je neustále obnovována na základě nejnovějších vědeckých poznatků z oblasti optických médií. Nová anorganická vrstva TDK poskytuje médiím Blu-ray dokonalou stálost záznamu i při velmi úzkých stopách a vysoké záznamové hustotě. Díky těmto špičkovým vlastnostem je TDK schopna dosáhnou už i šestinásobné rychlosti záznamu u prototypu zapisovatelného média Blu-ray s kapacitou 25 GB.

Technologie TDK přináší médiím Blu-ray skutečnou ochranu před poškozením

Jelikož záznamová spirála médií Blu-ray je velmi hustá ve srovnání s klasickými médii DVD, nejdůležitějším kritériem pro bezchybný záznam a následné přehrávání je precisní vzájemná součinnost mezi laserem a materiálem záznamové vrstvy. Proto společnost TDK vyvinula povrchovou ochrannou vrstvu (hard-coating) DURABIS 2, která disk chrání před možným poškozením. Zároveň tato vrstva eliminuje statickou elektřinu na povrchu média, díky čemuž nedochází k usazování prachových částic.

2 komentáře

  1. naisioxerloro18:41 28.11.2007:

    Hi.
    Good design, who make it?

  2. Jirka Pech21:56 28.11.2007:

    We did.

Přidejte komentář
Hledat
High Defintion & Blu-ray

Kategorie

Archiv