LG upevňuje svou pozici na trhu HD technologií

  • 12.9.2006
  • Jirka Pech

GBW-H10N Super Multi BlueSpolečnost LG Electronics, přední světový výrobce nejmodernější spotřební elektroniky a řešení pro mobilní komunikace, uvádí na náš trh (s drobným zpožděním proti ohlášenému srpnovému termínu) první přepisovací Blu-ray mechaniku Super Multi Blue s modelovým označením GBW-H10N.

Mechanika GBW-H10N Super Multi Blue je schopna na jednom disku uložit až 25 GB dat. Na běžných Blu-ray discích umí uložit data rychlostí až 4x, což z ní činí světový unikát. Na přepisovatelných Blu-ray Rewritable discích uloží data rychlostí 2x. Poradí si se všemi Blu-ray disky různých velikostí a je i zpětně kompatibilní se standardními CD a DVD médii. Odtud tedy označení Super Multi Blue, kterým LG navazuje na již zažitý název Super Multi používaný u DVD. Deklaruje tak právě jedinečnou schopnost zápisu na všechny typy DVD a CD médií včetně Blu-Ray.

Společnost LG Electronics je na špici trhu optických zálohovacích jednotek již osm let a od nové technologie si slibuje posílení značky na trhu s médii nové generace.

Tím, že budeme vyvíjet nové audiovizuální a paměťové systémy založené na formátu Blu-ray se staneme jedním z největších hráčů na budoucích trzích s DVD další generace,“ uvedl H. G. Lee, prezident a technický ředitel společnosti LG Electronics.

Společnost LG Electronics je členem sdružení Blu-ray Disc Association (BDA), které se zabývá dalším vývojem technologie Blu-ray a její propagací jako dalšího technického standardu pro formát digitálního videa. V České republice bude přístroj GBW-H10N Super Multi Blue dostupný koncem roku za cenu cca 17 tisíc Kč.

Přidejte komentář
Hledat
High Defintion & Blu-ray

Kategorie

Archiv