BDA vydala nové specifikace formátu Blu-ray Disc

  • 19.9.2006
  • Pavel Skýba

Blu-ray DiscV pátek 15. září aktualizovala Blu-ray Disc Association (BDA) specifikace formátů BD-RE a BD-R. Pro formát přepisovatelných disků BD-RE vydala specifikaci verze 3.0 a pro formát disků zapisovatelných BD-R specifikaci verze 2.0.
Verze 3.0 pro disky BD-RE stejně jako verze 2.0 pro disky BD-R byla stanovena nejen pro záznam televizního vysílání HDTV (High Definition TV), ale také pro nahrávání a přehrávání médií Blu-ray na PC.

Nová verze 3.0 pro BD-RE zahrnuje mimo jiné schválení BDMV (BD Movie Video). Dále obsahuje i přijetí používání UDF2.5 jako souborového systému na osobních počítačích. Prázdná média BD-RE této verze jsou zcela kompatibilní s médii BD-RE verze 2.0.

Nová verze 2.0 pro BD-R byla Blu-ray Disc Association ustanovena jako protějšek pro zapisovatelná média k výše uvedené verzi 3.0 pro média přepisovatelná. Opět jde zejména o přijetí BDMV a užívání UDF2.5 jako souborového systému na osobních počítačích. Prázdná média BD-R této verze jsou zcela kompatibilní s médii BD-R verze 1.0.
BDMV: BD (High Definition) Movie Video je založen na specifikaci, která definuje ROM audio/video. Interaktivní systém BD-J v těchto verzích je součástí ROM BD-J.

Přidejte komentář
Hledat
High Defintion & Blu-ray

Kategorie

Archiv