TDK zahájila distribuci 50GB disků Blu-ray

  • 17.9.2006
  • Pavel Skýba

TDK BD-R 50 GBSpolečnost TDK tento týden zahájila distribuci dvouvrstvých disků Blu-ray s kapacitou 50 GB. Prodejní cena je stanovena na 47.99 dolaru pro zapisovatelné médium BD-R. Disky s možností mnohonásobného přepisu dat se na trh dostanou v prvním kvartálu roku 2007 s již ohlášenou cenou 59.99 dolaru za kus.

Média jsou samozřejmě opatřena ochrannou vrstvou hard-coating, nemají tedy ochrannou cartridge a je zajištěna jejich dostatečná odolnost proti mechanickému poškození. Na jedno takové médium se vejdou zhruba čtyři hodiny záznamu v kvalitě vysokého rozlišení (high definition).

Společnost TDK začala prodávat první Blu-ray Disc média v prvním čtvrtletí letošního roku. Jednalo se o zapisovatelná i přepisovatelná média se základní kapacitou 25 GB. Tato média mají pouze jednu záznamovou vrstvu, na rozdíl od nově dodávaných 50 GB disků, jejichž struktura obsahuje pro záznam dat už dvě vrstvy.

Uvedení média Blu-ray s kapacitou 50 GB je významným krokem jak pro tento revoluční formát optických disků, tak pro společnost TDK, řekl k tomuto uvedení nového disku Blu-ray Bruce Youmans, vicepresident jedné z divizí společnosti TDK. “Zdvojnásobením dosud poskytované kapacity jednoho disku Blu-ray nabízíme uživatelům možnost pohodlného ukládání nebývalého množství dat na přenosné disky.“
Disky společnosti TDK jsou vyráběny v Japonsku na výrobních linkách společnosti Chikumagawa Techno Factory, které mají velmi vysokou úroveň technického vybavení pro výrobu optických disků.

Jelikož disky Blu-ray mají výrazně užší záznamovou stopu ve srovnání s klasickými DVD a je proto naprosto klíčová dokonalá spolupráce mezi záznamovým materiálem a paprskem laseru, vyvinula společnost TDK ochrannou vrstvu DURABIS 2, která médiím Blu-ray poskytuje ochranu proti poškrábání či jinému poškození a eliminuje zachycování prachových částic a otisků prstů.

Přidejte komentář
Hledat
High Defintion & Blu-ray

Kategorie

Archiv