Warner Home Video přichází s Total HD

  • 9.1.2007
  • Jirka Pech

Warner Home Video (WHV), distributor nejrozsáhlejší filmové knihovny na světě, dnes představil svůj nový formát Total Hi Def, který bude mít z jedné strany Blu-ray Disc a z druhé strany HD DVD. WHV tak reaguje na pomalý růst trhu s High Definition obsahem. Zatím je totiž mnoho potenciálních zákazníků, kteří čekaji na vítěze bitvy o vysoké rozlišení, kterou vedou v současnosti především Sony a Microsoft.

Total Hi Def přináší oba formáty na jediném disku a WHV tím přesouvá bitvu o formát do pole, které je této společnosti bližší, tj. obsah. Pokud bude kladně přijat filmovým průmyslem, mohl by tak Total Hi Def uzavřít nešťastnou kapitolu čekání na vítěze.

„Průzkumy jasně ukazují, že lidé se třesou na nová zařízení s vysokým rozlišením a na ohromující zábavu, které přinesou,“ říká Ron Sanders, prezident Warned Home Video. „Nyní přináší Total Hi Def kompletní balík se všemi výhodami formátů HD a Blu-ray na jediném disku.“

WHV oznámila, že Total Hi Def bude k dispozici ve druhé polovině roku 2007 a nové tituly budou oznamovány tak jak bylo zvykem (tj. cca každé dva měsíce).

Fyzická tlouštka disku je stejná jako DVD, HD DVD a Blu-ray, tedy 1.2mm a zatím se počítám s maximální kapacitou 50 GB Blu-ray na jedné straně a 30 GB HD DVD na druhé straně. Spekuluje se už i o tom, že při převaze jednoho z formátů by disk obsahoval například pouze DVD a Blu-ray strany.

Protože nic není k dispozici tak brzy, jak je to oznamováno, zřejmě si počkáme na první praktickou zkušenost minimálně do letošních Vánoc, ale již teď je jisté, že pokud se podařilo masově formát nasadit, stal by se skutečným hitem sezóny.

První komentář

  1. Portál Blu-ray.CZ » Celková prodejnost Blu-ray Disců překonala HD DVD11:40 27.2.2007:

    […] A konečně – jak se ostatně dalo očekávat – společnost Warner, podporující oba formáty (navíc se chystá ještě letos uvést na trh svůj vlastní Total Hi-Def) zaujala k tematu daleko smířlivější postoj ústy svého senior vice prezidenta Steva Nickersona (který před několika lety pomáhal společnosti Toshiba, aby se dostala na špičku produkce projekčních televizorů): Nejsme tady kvůli vyhrávání nebo prohrávání. Software obou formátů se prodává dobře. […]

Přidejte komentář
Hledat
High Defintion & Blu-ray

Kategorie

Archiv