Samsung opět odložil uvedení přehrávače BD-P1200

Samsung BD-P1200Samsung odkládá uvedení svého Blu-ray Disc přehrávače druhé generace BP-P1200 na trh ve Velké Británii.

Stephen Mitchell, marketing manažer ze Samsung Electronics, Ltd. řekl k původně plánovanému dubnovému uvedení:

Nevíme, jestli přehrávač druhé generace uvedeme ve Velké Británii nebo budeme čekat na přehrávač třetí generace do Vánoc.

Podle původních plánů se totiž Samsung chystal uvést přehrávač třetí generace na Vánoční trh jak ve Velké Británii, tak i v USA. Na otázku ohledně možností uvedení hybridního přehrávače, jako to udělala nedávno LG, řekl Mitchell:

Můžeme to udělat, ale stále čekáme na to, co udělá zbytek trhu. Mohli bychom uvést hybridní přehrávač nebo Blu-ray rekordér zítra, ale dokud neuvidíme, co dělají ostatní výrobci, nechystáme se nic takového oznámit.

Mnoho výrobců včetně Samsungu se cítí poškozeno pozdním uvedením Playstation 3 ve Velké Británii. Samsung uvedl svůj přehrávač v říjnu minulého roku, protože věřil v následné uvedení PS3. Ovšem Sony uvedla PS3 až o šest měsíců později, čemuž odpovídalo i množství dostupných disků. Na trhu ve Velké Británii měl tedy Samsung přehrávač, pro který ale nebyl dostatek filmových titulů a všichni producenti obsahu nechali Samsung ať s tím popere, jak umí.

Samsung také věří v možnost společného fungování obou konkurenčních formátů. Mitchell k tomu dodal:

Věříme, že Blu-ray je silnější z těch dvou, ale HD DVD jsme ještě neodepsali.

Další informace o chystaných uvedeních nových přehrávačů by měly být známé na veletrhu IFA 2007, tedy začátkem července.

Přidejte komentář
Hledat
High Defintion & Blu-ray

Kategorie

Archiv