Snížení cen Blu-ray Disc přehrávačů i filmových titulů

  • 9.3.2007
  • Jirka Pech

Oznámení společnosti Sony o budoucích nízkých cenách zařízení pro letní sezónu a prakticky výprodejové snížení cen (o 50 pocent) celkem 47 filmových titulů vydaných ve formátu Blu-ray Disc v obřím elektronickém obchodu Amazon vypadají jako odpálená bomba, která by mohla výrazně zasáhnout do války formátů. Momentálně je například 9 z 10 nejprodávanějších disků právě z tohoto skvělého výběru.

SONY BDP-S300Sony se chystá uvést svůj přehrávač BDP-S300 na americkém trhu za 599 dolarů, což je oproti současným 999 dolarům za BDP-S1 velmi slušná sleva. Navíc, podle slov Stana Glasgowa (COO Sony Electronics) by měly ceny přehrávačů klesnout během roku až na hranici 299 dolarů.

Podle Stana se ve stejné době také očekává snížení cen LCD televizorů Sony až o 20 procent. Protože se budou prodávat i v jednom balení s Blu-ray přehrávačem, může být výsledná cena setu ještě o něco nižší. A samozřejmě, ve hře je fenomenální PlayStation 3, kterých by snad konečně mělo být v tomto roce vyrobeno dostatečné množství pro pokrytí poptávky.

Jestliže bude chtít tábor podporující HD DVD alespoň udržet stávající prodejnost, bude muset také přistoupit k razantnímu snížení cen. Existují spekulace, že HD DVD zařízení se už teď prodávají hluboko pod cenou jednotlivých komponent (například Toshiba HD-A1 za 499 dolarů), takže se nechme překvapit, jak dlouho ještě válka obou formátů vydrží.

2 komentáře

  1. mazlik.uzlik14:34 12.3.2007:

    Otázka je, jak se budou vyvíjet ceny přehrávačů umožňující přehrát oba HD formáty – např. od LG? Jestli půjdou rovněž dolů, tak tohle snížení cen vítěze asi neurčí. Pokud vůbec nějaký bude.

  2. Jirka Pech18:31 12.3.2007:

    Na webu můžete najít seznamy komponent HD DVD přehrávačů i s jejich cenami. Na nich je vidět, že i při solidních velkoodběrech v řádu statisíců, už není u výsledného produktu – HD DVD přehrávačů – možné snižovat cenu. Nicméně i to může být součástí strategie. Počkejme si na konec roku a uvidíme.

Přidejte komentář
Hledat
High Defintion & Blu-ray

Kategorie

Archiv