Fuh Yuan se omlouvá za poplašné zprávy

Fuh Yuan / HD DVD Player with 5.1 audioTaiwanský výrobce spotřební elektroniky Fuh Yuan, který měl koncem minulého týdne dostat zakázku na výrobu dvou milionů laciných HD DVD přehrávačů pro obří americký řetězec Wal-Mart, se na svém webu omluvila za šíření poplašné zprávy, která upoutala pozornost mnoha (nejen) technologických serverů, které se přely o význam čínského překladu.

Fuh Yuan se omlouvá proto, že zatím nemá podepsanou smlouvu a tedy nemá zdaleka nic v kapse. Zatím dostal pouze poptávku na množství větší než dva miliony kusů, ale zřejmě nebude mít dostatečné výrobní kapacity na její pokrytí. Aby toho nebylo málo, DVD přehrávače Fuh Yuan kombinované třeba s budíkem a FM rádiem se celkem běžně označují jako HD DVD, takže čert ví, co to vlastně řetězec Wal-Mart poptával (pokud vůbec něco).

Největší světový retailer Wal-Mart totiž také řekl ústy svého tiskového mluvčího, že celá zpráva, která se objevila zhruba před týdnem na webu Fuh Yuan byla plná nepřesností a Wal-Mart na ní nemá žádný podíl. Také řekl, že Wal-Mart se zatím nepřiklání k žádnému z obou formátů a snaží se jako obvykle nabídnout nejlepší cenu těch zařízení, která zákazníci chtějí. Aktuálně jsou ve zhruba 750 obchodech Wal-Mart k dispozici jak přehrávače Blu-ray Disc, tak i HD DVD a Wal-Mart očekává, že zákazníci se masově přikloní k jednomu z formátů koncem tohoto roku.

2 komentáře

  1. Portál Blu-ray.CZ » Novinky ze světa vysokého rozlišení02:21 30.4.2007:

    […] zprávy, jež vybudila mnoho technologických serverů a blogů k čilé diskusi, omluvil (více zde). Takže kdo ví, jak to je, a jak se bude tato záležitost […]

  2. Portál Blu-ray.CZ » Novinky ze světa vysokého rozlišení00:50 7.5.2007:

    […] týden jsme vás informovali o eskapádách thaiwanského výrobce Fuh Yuan a americké sítě obchodů Wal-Mart. Ačkoli byla zpráva o dvou […]

Přidejte komentář
Hledat
High Defintion & Blu-ray

Kategorie

Archiv