Sony odhalila HD novinky na své trade show

  • 13.4.2007
  • Jirka Pech

Sony BDP-S1EDnešní noci vyvrcholilo představení nových produktů Sony. K vidění byly špičkové televizory, několik exemplářů Blu-ray přehrávače BPD-S1E, druhá generace zajímavě řešeného domácího kina do malého bytu, AVCHD kamery se záznamem na pevný disk a v neposlední řadě prakticky nahé ženy s pomalovanými těly, které posloužily jako dekorace pro hosty VIP party ve známé stylové restauraci Café Sahara.

LCD televizory BRAVIA řady D300

Fanoušky high definition, kteří právě vybírají zobrazovač pro své domácí kino, již určitě zaujaly LCD televizory Sony BRAVIA řady D3000, které kombinují novou úroveň jednoduchosti použití s pokročilými zobrazovacími technologiemi. Díky těmto novinkám je domácí kino tak snadno ovladatelné, jako nikdy dříve, a vylepšeno je i přehrávání všech programů, od filmů z Blu-ray disků až po televizní programy ve vysokém rozlišení.

Snad každý, kdo chce instalovat domácí kino, ocení funkci BRAVIA Theatre Sync, kterou vám televizory řady D3000 dokáží zjednodušit život. Připojením kompatibilních zařízení k HDMI vstupům a povolením funkce BRAVIA Theatre Sync získáváte kontrolu nad celým systémem stiskem jediného tlačítka, a při usazení do křesla už nemusíte volit dlouhé série funkcí několika dálkovými ovladači.

Nemusíte už zapínat DVD nebo Blu-Ray přehrávač, audio zesilovač a televizor, volit správné video a audio vstupy a tlumit zvuk reproduktorů televizoru; stačí stisknout tlačítko Play na dálkovém ovladači BD/DVD přehrávače podporujícího funkci BRAVIA Theatre Sync. Vše ostatní proběhne automaticky, vy se můžete pohodlně usadit a užít si show. Po skončení přehrávání celý proces proběhne pozpátku – vypnete televizor a automaticky se vypne i přehrávač a zesilovač.

Milovníci filmů budou nadšeni funkcí 24p True Cinema, vestavěnou do televizorů BRAVIA řady D3000. Filmové kamery zaznamenávají obraz na film rychlostí 24 snímků za vteřinu. Televizory ale pracují s více snímky za vteřinu, proto je nutná konverze. Tou vzniká rozdíl rychlosti přehrávání oproti originálu – film se v televizi ve skutečnosti přehrává o 4% rychleji než v kině a také zvuk je posunut výše. Pokud televizor řady D3000 připojíte ke zdroji signálu, jako je například Sony přehrávač Blu-ray disků, přehrává se film původní rychlostí 24 snímků za sekundu, přesně tak jak byl natočen filmovou kamerou. Tak vidíte – a slyšíte – přesně to, co máte.

Dalším krokem k viditelně dokonalému obrazu je zvýšení standardního snímkového kmitočtu 50 Hz na 100 Hz technologií Motionflow +100Hz. Tento algoritmus vyvinutý společností Sony vytváří z původních snímků další snímky a oku se tak pohyb v záběru zdá mnohem plynulejší a realističtější než při zobrazení neupraveného signálu. Motionflow +100Hz funguje jak při přehrávání pořadů převedených z filmu, tak i standardních pořadů z TV vysílání a DVD, a vyhlazuje pohyb ve všech typech scén.

Řada D3000 také nabízí značně rozšířené spektrum reprodukovaných barev. Standardní 8bitové panely používané v běžných LCD televizorech dokáží rozlišit 256 odstínů každé ze tří základních barev, zatímco 10bitový panel televizoru řady D3000 jich rozliší 1024. To oživí vše, co na obrazovce vidíte, od jemných tónů pleti po barevné západy slunce, a podporuje maximální věrnost zobrazení odpovídající originálu.

Řada D3000 využívá také technologii S-Force Front Surround, která poskytuje zvuk odpovídající kvalitě obrazu jako v kině, a vytváří všeobklopující zvukové pole pomocí dvou reprosoustav televizoru; připadá vám, že zvuk přichází ze všech stran. Technologie S-Force Front Surround byla vyvinuta společností Sony.

Můžeme jedině souhlasit se slovy Ivana Trachty, CAV marketing managera Sony Czech, který řekl:

Ivan Trachta, CAV marketing manager Sony CzechViditelné je u televizorů BRAVIA řady D3000 dosažení malých, ale o to zásadnějších zlepšení pomocí výkonných technologií. To je klíčem k jejich síle. Každý z nás vídá v obchodech několik televizorů vedle sebe a většinou netrvá dlouho vybrat z nich ten nejlepší; ne že by ostatní byly špatné, ale všimnete si drobných rozdílů a instinktivně zvolíte přístroj, jehož reprodukce je nejrealističtější, nejpřesvědčivější. Velmi pravděpodobně to bude televizor BRAVIA řady D3000.

Sony se rozhodlo skoncovat s nevzhlednými kabely u domácího kina

Dosažení skutečně realistického kinozážitku ale není jen o tom mít skvělý televizor. Obraz je jen první polovina celku. K dokonalému prožití akčních filmů, sportovních přenosů i televizních pořadů potřebujete kvalitní systém prostorového zvuku.

Většina lidí, kteří si koupí moderní televizor s plochou obrazovkou, nevyužije všechny jeho možnosti na maximum, protože se jim instalace a používání celého systému prostorového zvuku zdá příliš komplikované, anebo z toho důvodu, že nechtějí mít v místnosti plno elektroniky, reprosoustav a kabelů.

Sony BRAVIA Theatre RHT-G800Sony přichází s řešením ve formě domácího kina BRAVIA Theatre RHT-G800 – kompletního systému domácího kina ukrytého v TV stolku. Čisté, stylové linie a efektní skleněný krycí panel s podsvíceným displejem ukrývá kompletní zvukový systém se všemi reprosoustavami, které potřebujete k vytvoření dokonalé atmosféry doprovázející sledovaný program. Vše je již nainstalováno a propojeno, nemusíte se tak vůbec starat o instalaci reprosoustav a zapojování kabelů.

Stačí postavit televizor na stolek, na poličku postavit DVD nebo Blu-ray přehrávač či jiné zařízení, například přijímač satelitní/kabelové televize, a připojit tyto zdroje signálu pomocí kabelů, které jsou vedeny uvnitř stolku G800. Zapněte a okamžitě můžete začít využívat domácí kino s neuvěřitelným prostorovým zvukem vytvářeným novou technologií Sony.

Ve srovnání s ostatními systémy prostorového zvuku přehrávaného pomocí vpředu umístěných reprosoustav poskytuje systém S-Force PRO Front Surround společnosti Sony přesvědčivější vjem vzdálenosti a prostoru. Výsledkem je pak skutečný zážitek bez nutnosti instalovat zadní reprosoustavy. Ohromující zvukový efekt přichází ze všech stran a přitom místnost nekřižují kabely. Systém funguje
v každé místnosti o libovolné velikosti nebo tvaru.

Většina z nás má citlivé sousedy, takže dva výkonné subwoofery systému RHT-G800 by mohly způsobit problémy. Technici společnosti Sony proto vyvinuli speciální technologii pro potlačení vibrací, takže vy si užíváte mohutné basy, které se ale nešíří do podložky, na které stojí, a nepřenáší se do podlahy a stěn. Tak můžete systém nechat hrát naplno a nerozházet si to s lidmi v okolí.

Hlavními prvky systému jsou ovšem styl a jednoduchost používání. BRAVIA Theatre Sync funguje se všemi slučitelnými produkty Sony a podporuje společné ovládání jedním dálkovým ovladačem. Jedním stiskem tlačítka můžete například zapnout celý systém (TV, přehrávač DVD a G800) a spustit přehrávání filmu z DVD. Dalším stiskem jednoho tlačítka se celý systém přepne zpět do režimu standby.

Toto není domácí kino v krabici – je to domácí kino bez krabic, které poskytuje skutečný prostorový zvuk a přitom je neviditelné. Dokonalý partner pro televizor BRAVIA. Kromě již zmíněných předností je nový model menší a levnější než původní RHT-G1000. Koncová cena by se měla pohybovat okolo 30 tisíc korun.

Obrázky a domácí video v high definition: Nové fotoaparáty a kamery

V celé řadě pořízení a zpracování videa nesměly chybět nové kamery. Novinkou roku 2007 je řada modelů Handycam s vysokým rozlišením doplňující současný AVCHD HDD model HDR-SR1, které všechny disponují minimální výdrží 5 hodin na standardně dodávanou baterii. Jako již po několik předchozích let, opět můžeme v kamerách nalézt objektivy Carl Zeiss, nechybí optický stabilizátor obrazu a nově záznam pomocí technologie x.v.Colour.

Ani nové digitální fotoaparáty za kamerami nezaostávají. Byly rozšířeny o funkce usnadňující rychlé fotografování (stabilizace obrazu, detekce obličejů, odstranění rozmazání), nabízejí skvělé možnosti zpracování fotografií přímo ve fotoaparátu (odstranění červených očí, zaostření / rozostření části fotografie) a umožňují připojení k televizorům a monitorům ve Full HD kvalitě. Profesionálové sice určitě zůstanou u svých Nikonů a Canonů, ale pro drtivou většinu amatérů i pokročilejších fotografů, jsou nové fotoapáraty Cyber-Shot skvělou volbou.

Notebook s dvanácti vrstvami klavírního laku a Blu-ray Disc mechanikou?

Mým favoritem na celé trade show ale zůstává high-tech stylový notebook Sony VAIO VGN-AR31S. Za cca 90 tisíc korun dostane od Sony cca čtyřkilovou hračku s Windows Vista Home Premium, 17 palcovým X-black LCD displayem, NVIDIA GeForce 7600 GT grafickou kartou, procesorem Intel Core 2 Duo na dvou gigahertzech, dva gigabajty RAM a 240 gigabajtů pevného disku, Blu-ray Disc mechanikou a dálkovým ovladačem. Také Bluetooth, WLAN, HDMI konektor – no, prostě prakticky cokoliv si vzpomenete, to vše najdete pod dvanácti vrstvami klavírního laku v tomto notebooku, o kterém se asi bude ještě hodně dlouho mluvit.

Sony VAIO VGN-AR31S

Přidejte komentář
Hledat
High Defintion & Blu-ray

Kategorie

Archiv