Novinky ze světa vysokého rozlišení

  • 21.5.2007
  • Karolína Zalabáková

Minulý týden byl nabitý novinkami. Vybrali jsme tři pozitivní a jednu, která příliš nepotěší skalní zastánce konzolí Xbox 360. Nejvyšší čas přemýšlet o tom, jestli se to skalní fandovství vyplatí.

Ozvěny z blízké budoucnosti: Panasonic DM-BD10A

Společnost Panasonic může být sama se sebou nadmíru spokojená. Je lídrem na trhu s plazmovými televizory a zároveň jednou z největších společností propagující technologii Blu-ray. Byl by v tom čert, aby v rukávu neschovávala nějaké to eso druhé generace …

Panasonic DMP-BD10A Blu-ray Disc přehrávačMá označení DMP-BD10A a podle Panasonicu byste s ním měli být jasnými vítězi v soupeření o nejlepší kvalitu domácího kina.

S třešničkou v podobě balíčeku hollywoodských nejnovějších filmových trháků (zkuste si tipnou aspoň tři – ano, jsou to Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly, Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže, Transporter a Crash), které si s každým přehrávačem zákazníci odnesou domů.

Přehrávač zaručuje pohodlné ovládání díky vlastnímu Panasonic systému EZ Sync a přehrává zvuk 7.1 surround i Dolby True HD. DMP-BD10A je ovšem shovívavý i vůči vašim oblíbeným kouskům na DVD či CD, které na něm bez problému pustíte. Jak vidno, Panasonic bojuje za vítězství formátu Blu-ray v první linii a je zřejmé, že jeho přesvědčení nikdo jen tak neoblomí.

Microsoft: Mohli jsme vám přinést lepší formát, ale my jsme řekli ne.

Někdo bojuje, jiní zarputile bojkotují. Cosi se šuškalo o tom, že by i Microsoft vyhověl požadavkům zákazníků a začal přemýšlet o podpoře Blu-ray formátu. Tato šeptanda byla ovšem vyvrácena a po příslibu krásných zítřků, kde všichni sledovali filmy jen v jednom (nejleším?) formátu, zůstalo jen toto nekompromisní tvrzení:

Jsme plně přesvědčeni o formátu HD-DVD a v žádném případě neplánujeme podporovat jiné optické formáty, uvedli marketingoví zástupci Microsoftu. Pevně stojíme za HD-DVD jako za tou nejlepší možností pro naše zákazníky. Jakékoli zprávy, že by Microsoft mohl podporovat Blu-ray jsou mylné.

Zákazníkům tak nezbyde, než sledovat, která společnost se o ně lépe postará. A to umíme ocenit nejlépe.

Další do série: Pioneer Elite Blu-ray

Při rozhodování, který HD přehrávač bude mít tu čest nastěhovat se do našich obýváků, budete mít možná další možnost koncem roku: společnost Pioneer na trh uvedla přístroj Elite BDP-94HD. Označení Elite u přehrávačů Pioneer napovídá, že se chlubí tou nejlepší kvalitou obrazu i zvuku. V balení se budou ukrývat i dva snímky, díky nimž si snahu vývojářů ze společnosti Pioneer budou zákazníci moct ihned otestovat. Zákazníci v Japonsku a USA se tak mohou těšit na snadné ovládání, rychlou navigaci, téměr okamžitý přesun dat z počítače do přehrávače, prezentace obrázků JPEG, a zcela jistě na mnoho dalšího. Bohužel je novinka vybavena pouze dva roky starou verzí digitálního rozhranní HDMI 1.2, což je u nového přístroje poněkud překvapivé.

Pioneer Elite BDP-94HD

Nahá těla a slast nyní i na Blu-ray!

LFP Video Group dobře ví, na co se dospělí lidé dívají po nocích. Proto pro ně připravila první film pro dospělé – ovšem ve vysokém rozlišení. Diváci si tak budou moci užívat křivek populární porno hvězdy Jenny Haze a při tom děkovat vývojářům za moderní HD formáty. Nebo možná nebudou mít čas děkovat …

Každopádně bude snímek distribuován také ve formátu HD DVD i poměrně progresivním DVD-WMV. Že by se film hřál na pultech příliš dlouhou dobu nikdo neočekává – naopak je jasné, za co jsou diváci ochotni utratit své peníze. Pokud se tímto tématem hodláte zabývat i dál, odkazujeme na hustlerworld.com. Další překážka v cestě za vítězství formátu Blu-ray Disc tedy definitivně padá.

Přidejte komentář
Hledat
High Defintion & Blu-ray

Kategorie

Archiv