Rozhovory s výrobci Blu-ray zařízení / LG Electronics

  • 11.5.2007
  • Jirka Pech

Jako další zástupce výrobců, odpovídal na naše otázky pan Roman Klačko, produkt manažer pro černou techniku společnosti LG Electronics CZ, zatím jediného výrobce, který se rozhodl i na českém trhu pro podporu obou formátů. Jak konkrétní byl ve svých odpovědích můžete posoudit sami.

Blu-ray.cz: Dobrý den, na úvod si dovolím všetečnou otázkou. Jak si stojíte v USA, v Japonsku a v Evropě co se týče prodejů Blu-ray přehrávačů v porovnání s konkurencí?

Roman Klačko: Toto neumíme posoudit. Náš první Blu-ray přehrávač BH100, který umožňuje přehrávání formátu Blu-ray i HD DVD je oficiálně v prodeji od 3. února tohoto roku. V tento den se začal prodávat v Americe. V Evropě pak koncem prvního čtvrtletí a v České republice se začne prodávat až koncem května. Vzhledem k tomu, že nikdo jiný zatím na trh duální přehrávač neuvedl, můžeme říct, že v porovnání s konkurencí jsme na tom skvěle.

Blu-ray.cz: Jaké novinky přinesete na prázdninový trh v ČR?

Roman Klačko: V období prázdnin přijdou na trh MP3 přehrávače. Novinka je zajímavá jak po technické, tak i designové stránce. Jde v trendu většiny našich produktů a proto nemá tlačítka, ale dotykový displej.

Blu-ray.cz: Jaká by měla být cena vašeho nejlevnějšího Blu-ray přehrávače na konci června a jaká na konci listopadu letošního roku?

Roman Klačko: Jak jsem již uvedl. Zatím budeme mít na trhu pouze jeden model. Vývoj ceny bude samozřejmě záležet na poptávce.

Blu-ray.cz: Který formát v ČR podle vás vyhraje v souboji Blu-ray Disc vs. HD DVD vs. HD VMD a proč?

Roman Klačko: My jsme se rozhodli jít zlatou střední cestou a podporujeme oba formáty. Jaký vyhraje je zatím ve hvězdách.

Blu-ray.cz: Jak dlouho očekáváte, že ještě budete vyrábět Standard Definifition DVD zařízení a proč?

Roman Klačko: Minimálně ještě několik let. Doba, kdy bude nabídka filmů na jiných než běžných DVD nosičích skutečně široká je ještě daleko. Filmy, které se v Česku prodávají na jiných než DVD discích se dají spočítat na prstech. Proto neočekáváme rychlý nárůst prodejů Blu-ray přehrávačů.

Blu-ray.cz: Chystáte v brzké době nějaké zajímavé akce na podporu vašeho oblíbeného formátu?

Roman Klačko: V úvodu půjdeme pouze informativní cestou. Nejdříve musíme uživatelům vysvětlit co jim nákup takového zařízení přinese a teprve potom můžeme začít s podporou prodeje.

Blu-ray.cz: Děkuji za rozhovor.

2 komentáře

  1. Tomáš09:49 11.5.2007:

    Pan Klačko by mohl bejt z fleku politik, rozhovor naprosto o ničem, plno keců a člověk se nic nedozví. Novinky – MP3 přehrávač, opravdu zajímavá informace pro server o Blue-Ray a HD DVD. Takže kdo chtěl vědět, kdy a za kolik se bude prodávat přehrávač „pod obojí“ , má smůlu.
    Za takový rozhovor bych nepoděkoval, není totiž za co.

  2. Tomáš11:59 4.6.2007:

    Neuběhl ani měsíc a info o ceně duálního přehrávače ( pozor není to rekordér ) je zde. u LG se buď sjeli trávou, nebo se ožrali pod obraz boží, protože za to chtějí, a asi to myslí vážně, nějakých 40.000,- Kč. Zavolejte dr.Chocholouška. Můj vzkaz vedení LG, kde vymýšlí tyhle šílené ceny je: Zbydou Vám jen oči pro pláč.

Přidejte komentář
Hledat
High Defintion & Blu-ray

Kategorie

Archiv