Prodeje HD DVD krátkodobě vedou

  • 23.12.2007
  • Jirka Pech

Dokonce i Ralph Fiennes se chytá za hlavuPodle zpráv studia Universal, se prodejům HD DVD nebývale daří na úkor Blu-ray disků. Dva velké trháky posledních týdnů, Bourneovo ultimátum a Harry Potter a Fénixův řád, předstihly v prodejích svoje Blu-ray protějšky.

V prvním týdnu vydání (od 11. prosince) se prodalo 60 tisíc disků Bourneova ultimáta, což je dvakrát tolik, než co dokázal během svého prvního týdne Blu-ray trhák Spider-Man 3. Zatím nejsou k dispozici prodejní data k celé Bourneovské trilogii, která vyšla jako dárkový balíček a zaručeně také přidá nějaká pozitivní čísla pro HD DVD.

Aby toho nebylo málo, podle informací od studia Warner, poráží HD DVD vydání Fénixova řádu svůj Blu-ray protějšek v poměru 55:45 (tedy o deset procent). Ovšem stále platí alespoň to, že prodeje Blu-ray disků jsou dvakrát vyšší než prodeje HD DVD a podle Kena Graffea z Universal Studios je nebývalý rozdíl ve prospěch HD DVD způsoben především různými agresivními předvánočními slevami, které prodejní čísla nafukují.

Přidejte komentář
Hledat
High Defintion & Blu-ray

Kategorie

Archiv