HD DVD je mrtvé

  • 16.2.2008
  • Jirka Pech

Frankův varovný ukazovákJak dnes informovaly snad všechny tiskové agentury, japonská společnost Toshiba plánuje – s okamžitou ztrátou několika stovek milionů dolarů – ukončit vývoj i podporu formátu HD DVD a poslat ho tak za Betamaxem a Minidiscem, které musela kdysi odepsat Sony – momentální vítěz války formátů vysokého rozlišení.

Podle předběžných informací stojí za rozhodnutím Toshiby páteční oznámení největšího maloobchodního řetězce v USA, společnosti Wal-Mart, která nebude dále nakupovat žádná zařízení ani nahrané nosiče HD DVD. Zatím je zpráva o konci HD DVD sice poněkud neoficiální (přestože nám o ní píše třeba Reuters a Yahoo News), ale oficiálního vyjádření se prý dočkáme velmi brzy.

Když už jsem zmínil Minidisc, tak ten se dosud neodebral na smetiště technologických dějin. Pouze na něm nevycházejí žádná alba. Od Toshiby jsem čekal něco podobného. Tedy stažení HD DVD z filmového průmyslu, ale ponechání formátu třeba pro počítačový trh. Proto jsem na oficiální vyjádření dost zvědavý. Zdá se mi šílené, že by Toshiba skartovala své HD DVD notebooky a vycouvala z partnerství s Xboxem. Pokud ano, Microsoft by asi konečně musel vážně začít přemýšlet o jiné mechanice.

Přidejte komentář
Hledat
High Defintion & Blu-ray

Kategorie

Archiv