Toshiba oficiálně ukončila HD DVD

Ano, dnes je ten den, kdy lidé jako já chodí s úsměvem od ucha k uchu a mohli by říct: Já vám to povidal! Protože všichni, kterým bych to mohl říct, už to ale dobře vědí, přináším vám v plném znění tiskovou zprávu společnosti Toshiba. Pohodlně se posaďte a čtěte!

Toshiba logo

Tokyo – Toshiba Corporation dnes oznámila, že podnikla rozsáhlou revizi své celkové strategie HD DVD a rozhodla se dále nevyvíjet, nevyrábět a marketingově nepodporovat HD DVD přehrávače a rekordéry. Toto rozhodnutí zohledňuje nedávné zásadní změny na trhu. Toshiba nicméně bude nadále pokračovat v plné produktové a poprodejní podpoře pro všechny majitele HD DVD produktů Toshiba.

HD DVD bylo vyvinuto, aby nabídlo spotřebitelům za rozumnou cenu přístup k vysoce kvalitní obsahu ve vysokém rozlišení a připravit je pro digitální přechod zítřka, kdy se bude dále vyvíjet splynutí spotřební elektroniky s informačními technologiemi.

„Pečlivě jsme jsme zvážili dlouhodobý dopad pokračování takzvané války formátů příští generace a dospěli jsme k rychlému rozhodnutí, které nejlépe pomůže trhu k rozvoji,“ řekl Atsutoshi Nishida, prezident a výkonný ředitel Toshiba Corporation.

„Jestliže jsme zklamáni za firmu, a co je důležitější, za spotřebitele, skutečná příležitost masového trhu s obsahem ve vysokém rozlišení zůstává nedotčena a Toshiba je nejen schopna, ale také předurčena, aby využila své schopnosti, technologii a duševní vlastnictví k převedení digitálního přechodu do reality.“

Toshiba bude pokračovat s vedením inovací v širokém spektru technologií na další cestě ke zpřístupnění obsahu ve vysokém rozlišení. To zahrnuje NAND flash paměti, pevné disky malých rozměrů, procesory další generace, vizuální zpracování i bezdrátové a šifrovací technologie. Firma [Toshiba] očekává další oznámení ohledně dosažených strategických výsledků v těchto přelomových technologií.

Toshiba začne redukovat dodávky HD DVD přehrávačů a rekordérů do maloobchodnch [retailových] kanálů, s cílem přerušení těchto obchodů ke konci března 2008. Toshiba také plánuje ukončit masovou produkci HD DVD mechanik pro PC a herní zařízení ve stejném časovém rozsahu, ale bude pokračovat v úsilí splnit požadavky zákazníků. Firma [Toshiba] bude pokračovat v ocenění pozice notebooků s integrovanou HD DVD mechanikou v celém trhu osobních počítačů ve vztahu k budoucím požadavkům trhu.

Toto rozhodnutí neovlivní oddanost Toshiby standardním DVD a firma bude pokračovat v marketingové podpoře konvenčních DVD přehrávačů a rekordérů. Toshiba má v úmyslu dále přispívat vývoji DVD průmyslu jako člen DVD Forum, mezinárodní organizace s přibližně 200 členskými firmami, odhodlanými k diskusi a definování formátů optických disků optimálních pro spotřebitele i navazující průmysly.

Cílem Toshiby je také udržovat vzájemnou spolupráci mezi firmami, které se připojily k Toshibě při budování HD DVD trhu, jako jsou Universal Studios, Paramount Pictures, DreamWorks Animation a hlavní japonští a evropští poskytovatelé obsahu na straně zábavního průmyslu, stejně jako s vedoucími firmami na trhu informačních technologiích technologií, Microsoft, Intel a HP. Toshiba bude zkoumat další spolupráci s těmito firmami pro budoucí obchodní příležitosti, využívají aktiva vygenerovaná při vývoji HD DVD.

Přidejte komentář
Hledat
High Defintion & Blu-ray

Kategorie

Archiv